Cechy dobrego lakieru winylowego do paznokci

Manikiur winylowy możemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu, lub wybrać się do wyspecjalizowanej manikiurzystki. Jeśli bardziej skłaniamy się ku opcji pierwszej – musimy najpierw kupić lakier winylowy do paznokci. Po czym poznamy dobrej jakości produkt?

W sklepie

Przed zakupem warto dokładnie obejrzeć buteleczkę, w której znajduje się lakier. Nie powinien się on rozwarstwiać, a kolor powinien być jednolity. Niektóre drogerie posiadają specjalne palety, na których możemy zobaczyć efekt, jaki dają lakiery winylowe do paznokci po nałożeniu.
Konsystencja lakieru powinna być płynna, lecz nie wodnista.

Pędzelek i aplikacja

Po przyniesieniu lakieru do domu, najpierw zwróćmy uwagę na jego pędzelek. Włosie powinno być równe, niezbyt twarde. Pędzelek powinien być na tyle szeroki, by aplikacja lakieru wymagała 3 – 4 pociągnięć. Zbyt cienki pędzelek zmusi nas do wykonywania dużej ilości pociągnięć, przez co na warstwie lakieru będą widoczne smugi. Za gruby pędzelek z kolei będzie nieprecyzyjny.
Konsystencja lakieru powinna umożliwiać jego komfortową aplikację. Zbyt wodnisty lakier będzie rozlewał się na skórki wokół paznokcia i wymagał poprawek, natomiast zbyt gęsty pozostawi smugi lub uniemożliwi nam nałożenie warstwy o odpowiedniej grubości.

Wysychanie i efekt

Lakiery winylowe do paznokci powinny wysychać w czasie około 10 minut i utwardzać się pod wpływem światła dziennego. Jeśli tak się nie stanie i jeszcze kilkadziesiąt minut po aplikacji lakier jest miękki, oznacza to niestety, że jest marnej jakości i powinnyśmy poszukać innego produktu.
Nałożenie dwóch warstw lakieru powinno pozwolić na uzyskanie efektu idealnego pokrycia paznokci bez smug. Kolor powinien być także trwały. Oznacza to, iż niedopuszczalne jest, by lakier z czasem stracił intensywność koloru lub połysk.

Trwałość

Lakier powinien trzymać się na paznokciach około dwóch tygodni, jednak minimum tydzień. Jeśli przed upływem tego czasu zauważymy odpryski – źle wybrałyśmy lakier. Jedynie na koniuszkach paznokci mogą być zauważalne zarysowania warstwy lakieru.

Zmywanie i stan paznokci

Zmywanie lakieru winylowego do paznokci nie powinno przysporzyć nam żadnego kłopotu. Wystarczy użyć do tego wacika kosmetycznego nasączonego bezacetonowym zmywaczem do paznokci. Czynność ta jest tak prosta jak zmycie zwykłego lakieru do paznokci.
Po zmyciu lakieru paznokcie nie powinny być przebarwione, dopuszczalne jest jedynie lekkie ich zażółcenie.

Wybranie dobrego lakieru winylowego do paznokci nie jest trudne ale przetestować możemy go dopiero po dokonaniu zakupu, starajmy się więc wybierać rozsądnie, niekoniecznie sugerując się wyłącznie ceną.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *