Depilacja laserowa skóry – najważniejsze informacje

Depilacja wykonywana samodzielnie jest procesem trudnym, a przy tym częstym. Dla wielu zabieganych kobiet staje się to dużym problemem. Najlepiej wtedy zdecydować się depilację laserową, dzięki której po serii zabiegów pozbyć się można problemu z odrastającymi włoskami

Kiedy stosuje się zabiegi depilacji laserowej bikini?

Oczywiście na taki zabieg zdecydować może się każda kobieta, która ma na to ochotę. Znacznie ułatwi jej to życie i zyska wiele czasu na inne zabiegi pielęgnacyjne. Do tego, depilacja laserowa jest szybka i dokładna, co sprawi, że bez problemu będzie można założyć potem kostium kąpielowy.

Istnieją jednak przypadki, gdy taka depilacja laserowa bikini jest wręcz wskazana. Będą to osoby:
– ze skłonnościami do wrastania włosów,
– z zaburzeniami endokrynologicznymi: takimi jak hirsutyzm i hipertrychoza,
– ze zmianami naczyniowymi,
– z wrażliwą skóra, u których pojawia się odczyn zapalny (zaczerwienienie, zapalenie mieszków) po goleniu, woskowaniu czy innych metodach depilacji.

Proces depilacji

Warto wiedzieć o tym, że każdy włos przechodzi przez trzy fazy wzrostu
(anagen, katagen, telogen). są to kolejno fazy: wzrastania, uśpienia i spoczynku (z przygotowaniem do wypadania). Najlepszym czasem do wykonania depilacja jest anagen. Wtedy włos zostanie usunięty dogłębnie. W czasie jednego zabiegu depilacji z powierzchni ciała usuwane są wszystkie włosy, jednak tylko 30-50% ich podstaw.

Aby włosy nie odrastały, kolejny zabieg musi być wykonany w takim odstępie czasu, aby nie usunięte włosy znalazły się w kolejnej fazie anagenu. Dlatego konieczne jest wykonanie serii około pięciu zabiegów, w odstępach 5-10 tygodni. Po zakończonej serii zabiegów depilacji, zniszczeniu ulegnie nawet 90% włosów. Te, które pozostaną będą jasne, delikatne i niewidoczne.

Depilacja laserowa bikini – o czym należy wiedzieć?

Do jej wykonania wykorzystuje się różne specjalistyczne urządzenia. Obecnie za jedno z najskuteczniejszym urządzeń do trwałego usuwania włosków uważa się Laser LightSheer Duet. Jest to sprzęt za pomocą którego depilacja przebiega bardzo szybko oraz z niezwykłą precyzją.

Przed przystąpieniem do zabiegu, kosmetolog zawsze przeprowadza szczegółową konsultację i dzięki niej dobiera odpowiednie parametry wiązki lasera. Do tego, każdy zabieg, poprzedzony jest tzw. próbą laserową, aby upewnić się, że włos pacjenta jest podatny na jego działanie. Po każdym zabiegu skóra należy myć żelem bez zawartości mydła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Comments are closed.