Nowoczesny wystrój gabinetów

Nowoczesny gabinet to nie tylko design i klasa. Każdy profesjonalny projektant ma również na względzie funkcjonalność pracy. Naszym zdaniem powinien temu towarzyszyć dogłębny wywiad potrzeb i weryfikowanie rozwiązania w obecnych warunkach pracy – przed remontem, albo w innych gabinetach.

Jak zaplanować wystrój gabinetu

Oprócz rozmieszczenia mebli medycznych istotne są podstawy takie jak postawienie ścianek działowych, utworzenie schowka na preparaty higieniczne, a także potrzebny sprzęt. Na względzie trzeba mieć również przyłącza wodno-kanalizacyjne kontakty z prądem uwzględniając również przyszłe przebudowy, czy możliwości rozrostu firmy.

Dobrze jeżeli firma projektująca przedstawia kilka wariantów funkcjonalnego układu. Zawsze wiąże się to z rozpoznaniem preferencji klientów i naszym zdaniem najlepsze są dwa lub jedno rozwiązanie.

Wystrój gabinetu to proces

Co trzeba mieć na uwadze:

Gust klientów stale się zmienia. Inne jest podejście klientów do estetyki. Widać wyraźnie na przestrzeni ostatnich kilku lat, że mocno zmieniły się kolory gabinetów. W efekcie wymienia się meble, nakłada wykładziny, fototapety, dodaje drobne dekoracje.

Śledząc dynamikę brandingu największych firm widać, że logo jest odświeżane co 5 – 8 lat. Podobnie ma się sprawa z wnętrzem gabinetu. Taki okres to też cała epoka dla niektórych firm, podczas któ®ej są w stanie przeskoczyć na wyższy poziom działania. Opuszczają wtedy swój lokal by przenieść się do większego obiektu – często bardziej prestiżowego. Wiadomo, że na jakość salonu składa się lokalizacja salonu, jego wystrój oraz marketing. Za fundament działania nadal bierze się jakość usług. Co ciekawe, w badaniach z ostatnich lat konsekwentnie czytamy, że cena odgrywa mniejszą rolę.

Zmiana miejsca wiąże się z ryzykiem utracenia płynności finansowej. Wielu przedsiębiorców woli zachować spokój ducha i żyć w swoim stałym gabinecie. Wtedy do odświeżenia ich działalności przydadzą się fototapety oraz nowe meble.

W tym miejscu chcemy wskazać porządne meble medyczne od firmy dezynfekcja24.com http://www.dezynfekcja24.com/pol_m_Meble-medyczne-535.html 

 

Jak projektować estetykę

Oprócz urządzania gabinetu w sposób funkcjonalny koniecznie należy zadbać o doznania estetyczne. Budujemy je między innymi poprzez dobór mebli, które mają różne kształty i kolory. Nie warto odstraszać pacjentów smutnym szarym kolorem – warto natomiast zamówić inny kolor, jeżeli producent udostępnia taką możliwość.

Do dekoracji ścian świetnie posłużą fototapety, które nie są zbyt trudne w utrzymaniu. Przed ich zakupem warto zastanowić się nad droższym, bardziej odpornym materiałem, który nie zejdzie po myciu lub potraktowaniu alkoholem. Możemy bowiem się zdziwić, gdy inspektor sanepidu nakaże nam umyć nasze dekoracje.

Bardzo ważne są też detale. Na topie są teraz dekoracje z roślin, kasztanów, kamieni, czy innych owoców matki natury. Utrzymane w odpowiednim ładzie nadają gabinetowi świeżości. Część Gdańskich gabinetów próbuje na przykład wdrożyć u siebie zasady feng shui.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Comments are closed.