Skuteczne metody wybielania zębów

Mimo prawidłowej pielęgnacji uzębienia często zaczynają się pojawiać na nim nie estetycznie wyglądające przebarwienia. Powodem ich powstawania jest między innymi palenie nikotyny oraz picie kawy bądź czerwonego wina.

Jak pozbyć się przebarwień?

• Domowe sposoby

W sklepach kosmetycznych dostępne są w sprzedaży dość skuteczne preparaty przeznaczone do usuwania przebarwień na zębach. Producenci między innymi oferują specjalne pasty do zębów, żele, sztyfty, paski oraz nakładki. Ich regularne i zgodne z zaleceniami producenta stosowanie w większości przypadków odnosi oczekiwane efekty. Jednak trzeba mieć świadomość, że w przypadku zębów martwych domowe sposoby wybielania mimo intensywności oraz regularności wykonywania zabiegów nie gwarantują efektu. W takiej sytuacji warto zgłosić się do gabinetu stomatologicznego.

• Wybielanie zębów w gabinecie kosmetycznym

Stomatologiczne wybielanie zębów gwarantuje bardziej spektakularne w porównaniu do domowych sposobów efekty. Profesjonalny stomatolog tarchomin przy zastosowaniu specjalnej techniki jest w stanie zmniejszyć widoczność przebarwień na zębach martwych. Polega ona na otworzeniu kanału zębowego i wprowadzeniu do jego wnętrza specjalnie do tego celu przeznaczonego preparatu wybielającego. Następnie osłania otworzony kanał opatrunkiem. Żeby odnieść oczekiwany rezultat zabieg powtarzany jest przynajmniej trzy razy. Po zakończeniu procesu wybielania kanał zębowy zostaje szczelnie zamknięty klasyczną plombą.
Oprócz wybielania zębów martwych w gabinecie stomatologicznym można skorzystać z usługi laserowego wybielania całego uzębienia. Laserowy zabieg przynosi szybkie i najbardziej widoczne efekty. Jego koszt jest dość duży, ale warto zainwestować, by móc cieszyć się nieskazitelnie białymi zębami.

Trzeba mieć świadomość, że nie tylko domowe, ale również stomatologiczne wybielanie zębów nie przynoszą stałych efektów. Po upływie czasu na zębach znów mogą pojawić się przebarwienia. Żeby utrzymać jak najdłużej utrzymywał się efekt białych zębów warto regularnie poddawać się zabiegom wybielającym.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Comments are closed.