Zalety serwerów VPS

Virtual Private Server rozdziela możliwości serwera na mniejsze elementy, z których korzystają niezależni klienci. Ta usługa jest bardzo elastyczna, tzn łatwo dostosować moc obliczeniową do aktualnych potrzeb. Użytkownicy mają też pełną kontrolę nad danymi. Hosting jest przeznaczony dla dużych i średnich firm.

Hosting VPS – czym jest?

Skrót VPS oznacza Virtual Private Server, a więc jest to serwer działający wirtualnie. Usługa działa na różnych systemach operacyjnych: Windows, Cenos, Debian, Fedora czy Ubuntu. Hosting ten dzieli możliwości fizycznego serwera na mniejsze podzespoły, które są podłączone do wirtualnej maszyny. Każde element wynajmuje niezależny klient. Virtual Private Server łączy możliwości serwera dedykowanego i hostingu współdzielonego, dzięki czemu jest świetnym rozwiązaniem dla rozwijających się firm. Przy starcie systemu użytkownik otrzymuje dostęp do administracji, gdzie może konfigurować całą usługę według własnych potrzeb. Hosting VPS umożliwia pełną kontrolę zasobów serwera za sprawą własnego procesora oraz lokalizacji danych.

Korzyści stosowania Virtual Private Server

Serwer dedykowany jest najdroższy, w związku z czym mogą sobie na niego pozwolić największe firmy z wysokim kapitałem. Serwery współdzielone nie mają określonych zasobów, więc jednego dnia serwer WWW działa sprawnie, a innego uniemożliwia płynną pracę. Hosting VPS natomiast ma dużą elastyczność zasobów. W każdej chwili rozwoju strony można zwiększyć miejsce na dysku oraz dostosować parametry serwera dla nowych możliwości. Najlepsze firmy hostingowe oferują też 4096 MB pamięci RAM, pojemność serwera o wartości 150 GB SSD oraz transfer miesięczny do 6000 GB, co stanowi świetną bazę dla większości firm. Ważne, aby szukać hostingu zlokalizowanego w Polsce, ponieważ serwer ma najszybszą odpowiedź, co przekłada się na bardziej wydajną pracę. Usługodawcy robią też backup, czyli kopię zapasową całego systemu, która jest przechowywana na innym serwerze. Taka usługa zwiększa bezpieczeństwo informacji zawartych na stronie.

Dla kogo hosting VPS?

Hosting VPS jest przeznaczony dla osób, które oczekują zaawansowanego użytkowania sieci. Ten system wymaga poświęcenia czasu na regularne instalowanie i konfigurowanie aplikacji. Jest to więc hosting dla osób lubiących stale dbać o swoje zasoby internetowe. Z tej oferty często korzystają blogerzy, którym nie wystarczają darmowe serwery o małych możliwościach. Hosting VPS jest też świetnym pomysłem dla firm, które chcą być widoczne w sieci. Często ich usługi nie są internetowe, jednak sieć to dla nich dobry sposób dojścia do klienta. Niskie koszty serwera wirtualnego (nawet od 49 zł miesięcznie) pozwalają na korzystanie z niego również średnim firmom.


Article Tags:
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Comments are closed.