Medycyna estetyczna – zabiegi dla urody w mieście Kraków

Medycyna estetyczna staje się coraz popularniejszą gałęzią medycyny. Na co musimy zwracać uwagę wybierając konkretnego specjalistę, któremu zaufamy i powierzymy nasz wygląd?

Współcześnie medycyna estetyczna ma nam wiele do zaoferowania – nowoczesne zabiegi pomagają poprawić wygląd, przywrócić młodość naszej skórze, zminimalizować blizny powstałe na wskutek nieszczęśliwych wypadków. Coraz więcej pacjentów interesuje się tego rodzaju zabiegami – wynika to nie tylko z chęci poprawienia urody, ale również złagodzenia skutków biegu czasu.

Medycyna estetyczna – zbawienny wpływ kwasu hialuronowego

Jednym z najczęściej wykorzystywanych preparatów zabiegowych jest kwas hialuronowy – taki sam, jaki występuje naturalnie w naszym organizmie. Kwas hialuronowy odpowiada za łączenie wody, poziom nawilżenia głębszych warstw skóry. Wraz z kolagenem stanowią dwa składniki odpowiadające za młody wygląd naszej skóry. Niestety, w raz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego i kolagenu w naszej skórze znacząco maleje. W wyniku tego skóra staje się mniej sprężysta, pojawiają się pierwsze zmarszczki, owal twarzy traci ostre zarysy. Pierwsze efekty zaniku kwasu hialuronowego widać już po 30. roku życia.

W Polsce pacjenci gabinetów medycyny estetycznej najczęściej decydują się na zabiegi poprawy konturu i wypełniania ust, wypełniania bruzd nosowo wargowych, wypełnianie zmarszczek marionetkowych. Coraz popularniejsze staje się również odświeżanie owalu twarzy. Efekty takich zabiegów utrzymują się przez ok. 9-12 miesięcy.

Zabiegi medycyny estetycznej – czy należy się ich bać?

Medycyna estetyczna wykorzystuje wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego aby przywrócić skórze młodzieńczy wygląd, uwydatnić usta, kości policzkowe, zmniejszyć pierwsze zmarszczki. Wykorzystywany kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu i nie powoduje żadnych alergii. Kwas wprowadzany jest pod skórę przy pomocy niezwykle cienkiej igły. Miejsca jego umieszczenia określa doświadczony lekarz.

Czy zabieg jest bolesny? Nie – przed wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego skóra pacjenta jest znieczulana miejscowo przy pomocy specjalistycznego kremu. Po 30 minutach lekarz może rozpocząć zabieg bez jakiegokolwiek dyskomfortu pacjenta.

Zabiegi medycyny estetycznej w mieście Kraków

Zapraszam do mojego gabinetu na konsultacje i zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – medycyna estetyczna Kraków


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://skwlegal.com.pl http://etapolska.pl http://balltraps.com