Moda plażowa – jakie kostiumy dla pań?

Moda plażowa zmienia się z dekady na dekadę – zmiany te doskonale ilustrują również podejście do własnego ciała, etapy rewolucji w modzie. Każda kolejna dekada, począwszy od początku XX wieku, przynosiła zmiany. Współcześnie panuje w tym temacie olbrzymia dowolność. Ale nie zawsze tak było!

Jak zmieniała się moda plażowa?

Jeszcze 100 lat temu nasze prababki wychodziły na plaże szczelnie okryte – najczęściej ubrane były w kaftaniki z półdługimi rękawami oraz rodzaj spodenek, sięgających za kolano. Takie ubranie plażowe było społecznie akceptowalne: panie nie eksponowały swoich kształtów, zachowywały skromność, która w tamtych czasach była największą cnotą. Dopiero okres po wojnie zaczął przynosić pewne zmiany. Coraz więcej pań opowiadających się za równouprawnieniem zaczęło skracać swoje stroje, nierzadko narażając się na pełne zgorszenia spojrzenia. Nic jednak nie mogło powstrzymać zmian!
h2>Rewolucja na plażach

Lata 60. i 70. to okres, w którym panie chętnie odsłaniały nogi, ramiona. Dzięki temu mogły uzyskać także modną opaleniznę. Prawdziwa rewolucja zaczęła się jednak nieco później, kiedy na plażach panie osłaniały ciało strojami bikini.
Obecnie panuje duża dowolność w doborze stroju kąpielowego. Panie wybierają pomiędzy modelami jednoczęściowymi, dwuczęściowymi, z dodatkowymi falbankami czy innymi ozdobami.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://hanza.edu.pl/jak-sprawic-aby-nasz-sklep-byl-widoczny-dla-kupujacych-w-sieci/ http://source-reklama.pl https://e-oko.com/nowoczesny-fotel-technorattan/