Nieestetyczne zęby – co można z nimi zrobić?

Problem z nieestetycznymi zębami dotyka coraz większej ilości Polaków. Brzydkie uzębienie jest zazwyczaj wynikiem braku odpowiedniej, codziennej higieny, ale również wynikiem licznych chorób, genetyki, wypadków. Do niedawna nie mieliśmy wielu możliwości związanych z poprawą wyglądu uzębienia – teraz to się zmienia. Jakie rozwiązania zaproponują nam w gabinetach stomatologicznych?

Kiedy ząb wygląda źle

nieestetyczny wygląd zęba spowodowany jest odpadaniem szkliwa, licznymi zmianami próchniczymi, wielokrotnym plombowaniem, ale też uszkodzeniami w wyniku wypadków. Taki ząb nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również jest bardzo osłabiony i narażony na pękanie, dalsze uszkodzenia. Współcześnie w gabinetach stomatologicznych zostaną nam zaoferowane licówki porcelanowe – rozwiązanie to skutecznie poprawia wygląd zęba, dodatkowo go również wzmacniając. Licówki porcelanowe tworzone są z niezwykle odpornego na uszkodzenia tworzywa – nie ściera się ono, nie rysuje, nie pęka. Licówki tworzone są na indywidualne zamówienia – dobiera się nie tylko jej kształt, ale i kolor, aby nie odróżniała się ona od innych zębów. Dodatkowo warto wiedzieć, że licówki odbijają światło tak samo, jak naturalne szkliwo – są więc nie do odróżnienia od zwykły zębów.

Kiedy brak zęba?

Braki w uzębieniu wpływają nie tylko na działanie aparatu mowy, ale i na nasze samopoczucie, pewność siebie. Brak nawet jednego zęba wpływa na zmianę sposobu mówienia, zmianę wyglądu twarzy. Kiedy brak jest większej ilości zębów nie tylko zmienia się sposób mówienia, ale też znacznie rzadziej uśmiechamy się, głównie ze wstydu. Obecnie możliwe jest jednak uzupełnianie całych łuków zębowych. Do niedawna stosowane były wyłącznie ruchome protezy – obecnie są to przede wszystkim implanty zębów, na stałe przykręcane do kości.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/ http://mebledosypialni.info.pl http://nederland-oeso.org/praca-w-niemczech-kwestie-finansowe-i-podatkowe/