Odżywianie włosów zniszczonych, farbowanych – jak sobie z nimi radzić?

Farbowanie, trwała ondulacja, koloryzowanie, stosowanie licznych środków stylizacyjnych, częste suszenie suszarkami – wszystko to wpływa negatywnie na stan naszych włosów. Zazwyczaj w efekcie są one przesuszone, zniszczone, pozbawione blasku i elastyczności. Taka sytuacja sprawia, że nie jesteśmy zadowoleni z tego, co mamy na głowie. Jak poprawić ten stan?

Balsamy, odżywki, maski

Najlepszym sposobem na poprawę kondycji włosów jest oczywiście stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Warto jednak pamiętać, aby wybierać produkty pozbawione sztucznych dodatków, parabenów. Ich obecność może dodatkowo negatywnie wpływać na włosy i skórę głowy. Wybierajmy produkty posiadające w składzie naturalne ekstrakty roślinne, wyciągi z ziół, esencje kwiatowe. Obecność naturalnych substancji sprawia, że włosy stają się bardziej elastyczne, dodatkowo korzysta na tym również skóra głowy. Szczególnie wyciągi z takich roślin jak rumianek, szałwia, mogą przyspieszać procesy gojenia niewielkich ran.
Ciekawym kosmetykiem są również maski – nakłada się je na włosy na ok. 20-30 minut. Ich działanie wzmaga się pod wpływem ciepła, dlatego po nałożeniu kosmetyku na włosy można zawinąć w ręcznik.
Więcej sposobów na piękne włosy znajdziesz tutaj: hurtownia fryzjerska Splendore.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://source-reklama.pl http://memoriasdovicedo.org/technorattanowe-fotele-na-taras/ http://etapolska.pl