Pielęgnacja zębów każdego dnia

Coraz częściej zgłaszamy się do stomatologów z problemami takimi jak próchnica, nadmierny osad nazębny, kamień. Przyczyną powstawania tych schorzeń jest przede wszystkim niedostateczna higiena jamy ustnej. Niezwykle ważne jest, aby przyjrzeć się naszym codziennym zabiegom pielęgnacyjnym i sprawdzić, czy są one wystarczające do zachowania zdrowych i pięknych zębów. Pomoże nam w tym doświadczony stomatolog!

Codzienna higiena

.
Pierwszym krokiem jest oczywiście określenie ile razy dziennie myjemy zęby i czy nasza szczoteczka dopasowana jest do naszych potrzeb. Jeśli po myciu zębów nadal czujemy niewielki osad na zębach i nie są one gładkie może to oznaczać, że wybrana przez nas szczoteczka jest za miękka lub też zużyta. Podobnie ma się sprawa z pastami do zębów. Powinny zawierać one fluor, jak również liczne ekstrakty z roślin. Działają one kojąco, wspomagają gojenie niewielkich ran w jamie ustnej, jak również odświeżają oddech.

Jak sobie radzić w pracy?

Zęby powinny być myte po każdym posiłku, jednak w praktyce nie jest to możliwe, jeśli jesteśmy aktywni zawodowo. Będąc w pracy możemy jednak skorzystać z niewielkich płynów do płukania ust (zmieszczą się w torebce, aktówce). Ich zadaniem jest wypłukanie resztek pokarmów z ust oraz odświeżenie oddechu.

Regularne wizyty u stomatologa

Warunkiem zachowania zdrowia naszych zębów jest oczywiście regularne odwiedzanie stomatologa. Nasze wizyty powinny być coroczne lub co sześć miesięcy, jednak jeśli mamy skłonność do psucia się zębów w gabinecie powinniśmy bywać częściej. Podczas wizyt lekarz przyjrzy się zmianom na zębach oraz zaleci ściągnięcie kamienia nazębnego, którego nadmiar może prowadzić do chorób przyzębia.
Źródło: gabinet dentystyczny B-MED w Katowicach.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://corralesartists.org/styl-skandynawski-salonowe-inspiracje/ http://northtexaswish.org http://gla-missions.org/jakie-krzesla-ogrodowe-technorattan-wybrac-do-strefy-relaksu/