Jak poprawić wygląd swoich zębów?

Wygląd naszych zębów wielokrotnie zostawia wiele do życzenia. Jest to wynikiem nieprawidłowej higieny jamy ustnej, problemów z chorobami przyzębia, nieregularnych wizyt u stomatologa. Co jest najczęstszym problemem Polaków dotyczącym zębów?

Polaków problemy z zębami

Podstawowym zagadnieniem poruszanym przez stomatologów jest oczywiście próchnica. Nieleczenie tego schorzenia może prowadzić do całkowitego zepsucia zęba lub też oszpecenia jego wyglądu. Próchnica jest problemem dotykającym zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Aby jej przeciwdziałać, konieczne jest spożywanie produktów ubogich w cukry, regularne szczotkowanie zębów oraz wizyty u stomatologa.
Poza próchnicą Polacy nie radzą sobie też z kamieniem nazębnym, który jest prawdziwą zmorą dla palaczy. Osoby niedbające o regularne usuwanie kamienia nazębnego z czasem zaczynają borykać się z rozwijającą się paradontozą!
Problemem jest również kruszące się szkliwo – najczęściej jest to spowodowane nieodpowiednią dietą oraz niedostateczną fluoryzacją zębów.
W efekcie tych problemów nasze zęby kruszą się, zmieniają kolor i strukturę, mogą łamać się w połowie, a nawet wypadać. Jak radzić sobie z tym problemem?

Licówki, nakładki, wybielanie

Najpopularniejszym sposobem na poprawę wyglądu ukruszonego czy ułamanego zęba jest stosowanie licówek porcelanowych. To nowoczesne rozwiązanie polega na nałożeniu na uszkodzony ząb nakładki w kolorze identycznym jak naturalne zęby. Zadaniem nakładki jest idealne naśladowanie naturalnego zęba. Licówka odbija światło tak samo jak zwykły ząb, dlatego też bardzo trudno jest ją odróżnić postronnej osobie. Dodatkowo warto wspomnieć, że materiał z którego wykonywane są licówki jest odporny na odpryskiwanie, zarysowania, uszkodzenia.
Poza licówkami stosowane są również syntetyczne nakładki. W celu poprawy koloru zębów wykonuje się zabiegi wybielania.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice