Przebarwienia zębów – jak z nimi walczyć?

Każdy z nas marzy o tym, aby móc chwalić się pięknymi zębami o białym kolorze. Niestety, zarówno genetyka, jak i nasza codzienna dieta nie pomagają w osiągnięciu tego celu. Dlaczego kolor naszych zębów jest zbliżony do kości słoniowej? Czy możliwe jest zmniejszenie przebarwienia i wybielenie zębów? Oto kilka wskazówek!

Kolor naszych zębów warunkowany jest genetycznie i jest zbliżony do koloru naszych kości. Zazwyczaj ich barwa to odcień beżu, kości słoniowej, écru. Śnieżnobiały kolor zębów jest zazwyczaj wynikiem działania stomatologów i długich zabiegów wybielających.
Szary kolor naszych zębów to wynik nieodpowiedniej diety oraz braku higieny. W naszej diecie każdego dnia pełno jest produktów takich jak herbata, kawa, wino, buraki i inne, mocno barwiące substancje. Codzienne spożywanie kawy czy herbaty wpływa również na nadmierne odkładanie się płytki nazębnej, której nawarstwianie się jest miejscem namnażania się bakterii. Te prowadzą do próchnicy!

Ścieranie płytki nazębnej

Podstawowym zabiegiem dbania o to, aby nasze zęby nie zmieniały koloru, jest ścieranie płytki nazębnej. Proces ten najczęściej ma miejsce podczas codziennego szczotkowania zębów, jeśli jednak zaniedbujemy higienę płytka staje się coraz bardziej widoczna. Jeśli nie mamy możliwości wyszczotkowania zębów podczas wyjazdów poza miasto możemy skorzystać z twardych owoców, np. jabłek. Podczas odgryzania kęsów naturalnie ścierana jest płytka, co oczywiście nie zastąpi klasycznego szczotkowania.
Drugim sposobem walki z płytką nazębną jest żucie gumy – podczas żucia wydzielana jest większa ilość śliny, przez co możliwe jest wypłukiwanie resztek pokarmów z jamy ustnej. Proces ten przyczynia się również do odświeżania naszego oddechu.

Jeśli zależy nam na wybieleniu zębów warto udać się do profesjonalnego stomatologa – wykona on wskazany zabieg bezpiecznie i szybko. Sprawdź, jakie ceny oferują topowi śląscy dentyści – stomatolog Katowice cennik.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice