Samochód z Francji – czy warto sprowadzać go do Polski?

W poszukiwaniu ciekawych ofert samochodowych nierzadko przekraczamy granice i przeglądamy zagraniczne aukcje. Samochód z Francji to jedna z pokus, czekających na polskiego kierowcę. Francuskie samochody określane są jako stylowe, zadbane i z niskim przebiegiem – z pewnością to wystarczająca argumentacja, aby zainteresować się kupnem auta z tego kraju.

Samochód z Francji – gdzie go szukać?

Decydując się na najprościej będzie wygodnie usiąść w fotelu i przejrzeć dostępne oferty sprzedaży w sieci. Francuskie portale aukcyjne pozwolą znaleźć wybrane modele, określić widełki cenowe, ale też skontaktować się ze sprzedającym. Samodzielnie szukanie samochodu z pewnością zajmie nieco czasu, jednak atutem jest tu możliwość samodzielnego obejrzenia samochodu oraz negocjowanie ceny. To jednak zajmuje czas. Alternatywą może być powierzenie kupna samochodu komisowi. Komis nie tylko znajdzie samochód odpowiadający naszym oczekiwaniom, ale też sprowadzi go do Polski i załatwi większość formalności związanych z rejestracją. Usługa ta znacząco jednak zwiększy całkowity koszt kupna samochodu.

Jak zarejestrować samochód z Francji?

Kiedy upragniony samochód z Francji jest już w Polsce, musimy w określonym czasie dopełnić wszelkich formalności, aby mógł się on legalnie poruszać po polskich drogach. Podstawą jest przegląd techniczny oraz ubezpieczenie samochodu w formie OC. Kolejno musimy złożyć odpowiednie dokumenty w urzędzie komunikacji. W dokumentacji nie może zabraknąć przetłumaczonej umowy kupna-sprzedaży, jak również potwierdzenia opłacenia akcyzy. Ile wynosi akcyza? Wszystko zależy do tego, jaką pojemność silnika ma sprowadzony samochód. Do 2000 cm3 akcyza wyniesie 3,1% wartości samochodu. Powyżej 2000 cm3 będzie to już 18,6%.

 

 

Related Posts

Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu orthegoldcps.org isma.org