Skóra nawilżona i elastyczna – jak dbać o nią pomimo upływu lat?

Piękna skóra twarzy jest jedną z naszych największych ozdób – musimy dbać o to, aby była ona odpowiednio nawilżona i odżywiona. Na stan naszej skóry składa się więc wiele czynników, w tym: odpowiednia dieta, styl życia, stosowanie wysokiej klasy kosmetyków. Czasami jednak to za mało. Jak radzić sobie z pierwszymi zmarszczkami?

Jak powstają zmarszczki?

Zmarszczkami nazywamy bruzdy pojawiające się w naszej skórze – powodem ich powstawania jest nadmierne wysuszenie, brak odpowiedniego odżywiania, zła dieta, ale także przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, nadużywanie alkoholu i tytoniu, brak ochrony przed promieniowaniem UV.

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się ok. 25. roku życia w okolicach kącików oczu. Z czasem widzimy, że jest ich coraz więcej. Powodem powstawania zmarszczek jest także utrata bardzo ważnego składnika występującego w naszym organizmie: jest to kwas hialuronowy. Pozwala on na lepsze nawilżenie komórek, przez co skóra jest sprężysta, bardziej odporna na uszkodzenia. Wraz z upływem lat poziom tego składnika w naszym organizmie znacząco maleje.

Wielu producentów kosmetyków zapewnia nas, że ich produkty pozwolą na uzupełnienie kwasu hialuronowego w organizmie. Niestety, kremy, balsamy i olejki działają jedynie powierzchniowo. Aby faktycznie dostarczyć kwas hialuronowy do naszej skóry, niezbędny okaże się zabieg medycyny estetycznej. Co warto o nim wiedzieć?

Medycyna estetyczna – szansa na przywrócenie blasku skórze!

– Możliwości medycyny estetycznej są coraz chętniej wykorzystywana przez Polaków – mówi doktor Karolina Kuśnierz, właścicielka jednej z topowych klinik w Krakowie i strony karolinakusnierz.pl. Medycyna estetyczna pozwala nie tylko na spłycenie zmarszczek, ale i korektę drobnych niedoskonałości urody. Najczęściej wybieranymi zabiegami są: wypełnianie zmarszczek nosowo-wargowych, kurzych łapek, ale również konturowanie ust czy owalu twarzy. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg, wybierzmy klinikę i lekarza, które wzbudzają nasze zaufanie.


Article Tags:
· · ·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.