Sposób na łamliwe paznokcie

Każda z kobiet marzy o tym, aby móc pochwalić się pięknymi, zadbanymi paznokciami. Niestety, nasze codzienne obowiązki oraz kontakt z licznymi substancjami drażniącymi sprawia, że najczęściej są one słabe, łamliwe, przebarwione. Jak zmienić tę sytuację? Na co w pierwszej kolejności zwrócić uwagę?

Powody kruchości paznokci

Najczęściej powodem łamliwych paznokci jest nadmierny kontakt z detergentami, substancjami drażniącymi. Mogą to był płyny do mycia naczyń, nawet źle dobrane mydło! Naszym paznokciom nie służy częste moczenie i pozostawianie naskórka wilgotnego – wpływa to na jego rozmiękczenie. Nie mniej ważna jest nasza codzienna dieta. Planując posiłek przyjrzyjmy się temu, co ląduje na naszym talerzu. Czy pokarm jest bogaty w składniki odżywcze? Brak witamin i pierwiastków bardzo szybko odbija się na stanie naszych paznokci!

Sposoby na kruche paznokcie

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest stosowanie dedykowanych odżywek i lakierów, których zadaniem jest dostarczenie witamin do pytki paznokcia, odżywienie jej od zewnątrz. Lakiery takie doskonale utwardzają płytkę, przez co stopniowo staje się ona mniej podatna na rozdwajanie oraz łamanie.
Hurtownia fryzjerska Splendore – tam znajdziesz profesjonalne kosmetyki do odbudowy płytki paznokcia.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

https://gappnet.org/podstawa-do-parasola-jaki-model-wybrac/ https://ubezpieczrodzine.pl http://ultimate-demi.org