Wizyty u stomatologa – o czym pamiętać?

Regularne wizyty u stomatologa pomagają w utrzymaniu zdrowia i piękna naszych zębów oraz jamy ustnej. Zaniedbanie tego obowiązku może szybko odbić się na naszym zdrowiu – pierwszą oznaką jest pojawiająca się próchnica, gromadzący się kamień nazębny. Na czym polegają kontrolne wizyty u stomatologa?

Wizyta – krok po kroku!

Decydując się na wizytę kontrolną warto poświęcić sobie na nią od 30 minut do godziny. Musimy uwzględnić kolejkę w poczekalni oraz wypełnianie dokumentacji w gabinecie. Pierwszym krokiem są oględziny uzębienia: podczas ich trwania lekarz sprawdza każdy ząb po kolei w celu wykrycia ewentualnych zmian próchniczych. W tym czasie dyktuje również pomocy stomatologicznej wszelkie zmiany. Technik wprowadza uwagi do naszej kartoteki. Kolejnym etapem jest ocenienie stanu kamienia nazębnego. Jego nadmierne gromadzenie się prowadzi do mikro uszkodzeń w obrębie dziąseł oraz szybszego powstawania próchnicy. Kamień nazębny stopniowo zmienia również kolor naszego uzębienia!
Lekarz ogląda również dziąsła i jamę ustną w celu sprawdzenia, czy nie w niej niepokojących zmian (np. aft, narośli).
Jeśli w naszym uzębieniu znajdują się ubytki lekarz umówi się z nami na kolejną wizytę, podczas której nastąpi leczenie. Nie warto odkładać tego typu wizyt – im mniejszy ubytek, tym mniejszy dyskomfort podczas leczenia. Niewielkie ubytki możemy zauważyć sami w domu, podczas codziennego szczotkowania zębów – warto zwracać na to uwagę!

Porady lekarskie

Podczas wizyty u stomatologa możemy również zadać pytania związane z codzienna pielęgnacją oraz ochroną naszych zębów. Lekarz z pewnością poleci sprawdzone szczoteczki, płyny do płukania ust oraz pasty wysokiej jakości.
Źródło: Estetiq – dentysta w Opolu.


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

http://jnbfgk.com http://carnivorous-plants.pl http://kolorowe-kuchnie.pl