Wszystko o mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa pozwala przywrócić skórze piękny, zdrowy i młody wygląd, bez użycia chirurgicznego skalpela. Jest to aktualnie jeden z najpopularniejszych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Co daje mezoterapia igłowa? Jak wygląda zabieg i czy jest on bezpieczny? 

Czym jest mezoterapia igłowa?

W medycynie estetycznej wykorzystuje się mezoterapię (więcej na http://neobeauty.pl/zabiegi/mezoterapia-skory/ ) do bardzo wielu celów, przede wszystkim jednak do poprawy wyglądu skóry i jej kolorytu oraz spłycenia zmarszczek. Jest to zabieg niemal całkowicie bezbolesny, który daje natychmiastowe efekty. Polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji aktywnych – peptydów, witamin i minerałów, które skutecznie stymulują naturalne mechanizmy naprawcze skóry. Wstrzykiwane substancje powstrzymują także rozwój wolnych rodników i optymalnie nawilżają wszystkie warstwy skóry, dzięki możliwości wiązania dużych ilości wody. Do mezoterapii nie wykorzystuje się jednego rodzaju substancji. W zależności od problemów skóry, lekarz przygotowuje specjalną mieszankę. Witaminy można połączyć z kwasem hialuronowym lub z solami mineralnymi z domieszką np. antyoksydantów, kwasu polimlekowego itp. Coraz większą popularnością cieszy się mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Polega ona na wstrzyknięciu pod skórę osocza uzyskiwanego z krwi pacjentki. Zabieg taki skutecznie wygładza zmarszczki, a obojętna biologicznie substancja sprawia, że jest on całkowicie bezpieczny.

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem najprzyjemniejszym i często powoduje dyskomfort. Nie trwa jednak długo. Przeprowadza się go za pomocą specjalnych, długich i bardzo cienkich igieł. Nakłucia wykonuje się maksymalnie na głębokość około 1 cm. Po nastrzykiwaniu lekarz przystępuje do wykonania masażu, który dokładniej rozprowadza substancję aktywną w skórze właściwej, a dodatkowo zapobiega powstawaniu obrzęków po nakłuciach. W zależności od obszaru, na jakim wykonywany jest zabieg, trwa on od 15 do 60 minut. Aby był jak najbardziej efektowny, zwykle należy go regularnie powtarzać w kilku seriach.

Czy mezoterapia igłowa jest bezpieczna?

Zabieg mezoterapii igłowej jest całkowicie bezpieczny, pod warunkiem, że zastosujemy się do zaleceń lekarza. Należy bezwzględnie zrezygnować z poddania się zabiegowi w przypadku ciąży, karmienia piersią, cukrzycy, stanów zapalnych skóry, alergii na którykolwiek składnik preparatu oraz nowotworów. Mezoterapię odradza się także pacjentom, którzy cierpią na aktywną infekcję lub zapalenie miejsca iniekcji (np. opryszczka wargowa).

Aby zabieg przyniósł jak najlepsze efekty, zaleca się, aby na 4 tygodnie przed mezoterapią pić przynajmniej 1,5 l wody dziennie, zmienić dietę i tryb życia na zdrowszy. Ma to szczególne znacznie w przypadku mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Po zabiegu natomiast natomiast należy na 4 tygodnie zrezygnować z opalania (zarówno na słońcu, jak i w solarium), przez tydzień unikać basenu, sauny, intensywnych ćwiczeń i zrezygnować z peelingu i depilacji w miejscu, na którym przeprowadzony był zabieg. Nie należy także uprawiać zimowych sportów (przez około 14 dni) oraz spożywać alkoholu (przynajmniej przez 24 godziny). Stosowanie się do tych wskazówek sprawi, że każdy zabieg mezoterapii będzie niezwykle satysfakcjonujący.

Zobacz pełną ofertę łódzkiego gabinetu medycyny estetycznej Neo Beauty – http://neobeauty.pl/

 


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *