Zabiegi odmładzające na twarz po 40.

 Zależy Ci na tym, żeby odmłodzić twarz, zachowując jej naturalny wygląd? Poznaj najlepsze zabiegi odmładzające na twarz po 40.

Zabiegi odmładzające na twarz po 40. Z jakich metod warto skorzystać?

Po 40. możesz zauważyć, że Twoja skóra wyraźnie traci jędrność, na twarzy pojawia się znacznie więcej zmarszczek i są one głębsze niż dotychczas. Mimo właściwej pielęgnacji może być Ci trudno utrzymać młody wygląd. Specjaliści zalecają dodatkowo korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii. Poznaj sprawdzone technologie.

Czym się charakteryzuje kondycja skóry po 40.?

Po 40 roku życia skutki starzenia się skóry stają się coraz bardziej wyraźne. Wraz z wiekiem osłabiają się bowiem włókna kolagenowe odpowiedzialne za napięcie i młody wygląd skóry. Przyczyną są m.in. zmiany hormonalne (zmniejszenie się ilości estrogenów na skutek zbliżającej się menopauzy). Dodatkowo na cerę źle wpływają czynniki zewnętrzne, takie jak stres, promieniowanie słoneczne czy używki. Po 40. pojawiają się takie defekty, jak:

  • opadające policzki,
  • głębsze zmarszczki,
  • cienie i worki pod oczami,
  • szara i matowa cera,
  • zmęczony wygląd twarzy,
  • utrata nawilżenia.

W związku z tym skóra po 40. potrzebuje troskliwej pielęgnacji. Trzeba o nią dbać na co dzień – oczyszczając ją i nawilżając, stosując kremy dobrane do wieku i typu cery, a także sięgając po zabiegi odmładzające na twarz po 40.

Z jakich zabiegów odmładzających warto skorzystać?

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie polecają zabiegi odmładzające na twarz po 40. z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, m.in.:

Mezoterapia igłowa

Zabiegi iniekcyjne to jedne z najpopularniejszych metod odmładzania twarzy, po które sięgają osoby po 40. Mezoterapia igłowa polega na podskórnej aplikacji wybranych substancji aktywnych o działaniu nawilżającym i przeciwzmarszczkowym. Najczęściej wykorzystuje się kwas hialuronowy, który ma silne właściwości wiązania wody w skórze oraz wypełnia drobne zmarszczki. Na uwagę zasługuje również zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym – substancja ta, pochodząca z własnej krwi pacjenta ma właściwości regeneracyjne.

Peelingi medyczne

Peelingi medyczne to zabiegi, które polegają na zastosowaniu specjalnych kwasów o działaniu złuszczającym. Rzadko stanowią one odrębną kurację odmładzającą. Częściej są elementem złożonych terapii łączonych. Kwasy złuszczają martwy naskórek, ale też przenikają w głąb skóry, aby pobudzać odbudowę kolagenu i elastyny. Mobilizują w ten sposób skórę do regeneracji. Peelingi medyczne wygładzają cerę i rozjaśniają ją, redukując przebarwienia.

Odmładzanie laserowe

Lasery wykorzystywane są w medycynie estetycznej na szeroką skalę, m.in. w zabiegach odmładzających. Najlepsze efekty w laserowym usuwaniu zmarszczek osiągane są przy pomocy technologii frakcyjnej – laser wywołuje mikrouszkodzenia w strukturze skóry, pobudzając w ten sposób tkankę do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, a zatem inicjuje przyspieszoną produkcję nowego kolagenu oraz elastyny. Zabiegi odmładzające z zakresu laseroterapii umożliwiają redukcję zmarszczek i modelowanie owalu twarzy.

Lifting nićmi

Zabieg nićmi liftingującymi to procedura, której celem jest uniesienie i podtrzymanie opadających tkanek. Długie, cienkie i mocne nici wykonane z rozpuszczalnych materiałów wprowadzane są pod skórę. Utrzymują się w niej przez kilka miesięcy, po czym ulegają wchłonięciu. Co ciekawe, nici stymulują wytwarzanie nowego kolagenu w skórze, dzięki czemu efekt liftingu utrzymuje się jeszcze przez długi czas po ich rozpuszczeniu. W miejscu wprowadzenia nici powstaje zwłóknienie, które w sposób naturalny utrzymuje napięcie skóry

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w KatowicachRelated Posts

https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ zobacz