Zaczerwienienia na szyi i nadgarstkach – pomocy!

Nieestetyczne plamy powstałe na skórze w miejscach, gdzie zazwyczaj nosimy kolczyki, bransoletkę czy naszyjnik, przeważnie wskazują na jedno – alergię. Czym w istocie jest alergia na biżuterię? Jak się przed nią uchronić? Sprawdź!

Kłopotliwe uczulenie na biżuterię

Pod pojęciem uczulenie na biżuterię w istocie kryje się alergia na nikiel. Kupowanie taniej, niecertyfikowanej biżuterii na bazarkach lub w niedrogich drogeriach może przynieść więcej szkody niż pożytku. Tego typu wyroby zawierają w sobie nikiel w dużym stężeniu, który często jest przyczyną wystąpienia ostrych reakcji alergicznych. Pierwsze symptomy nadwrażliwości na nikiel zauważają u siebie młode dziewczęta, które są głównymi nabywczyniami niskiej jakości błyskotek.
Ponadto, drażniący metal obecny jest nie tylko w pierścionkach, kolczykach i bransoletkach, ale również przedmiotach codziennego użytku – sztućcach, sprzęcie AGD, guzikach, zamkach błyskawicznych, monetach, igłach czy oprawkach okularów. Co więcej, od niklu nie są wolne kosmetyki kolorowe (cienie do powiek, kredki do oczu, szminki i maskary), a nawet niektóre produkty spożywcze.

Nie bagatelizuj sygnałów wysyłanych przez Twoje ciało!

Do najczęściej występujących symptomów alergii niklowej zaliczyć możemy: zaczerwienienie, świąd, pękanie naskórka, egzemę czy zapalenie skóry. Zwlekanie z postawieniem diagnozy i lekceważenie objawów może doprowadzić do rozwoju stanu zapalnego oraz szeregu zmian ogólnoustrojowych.
Niestety, do tej pory nie udało się opracować metody, która pozwoliłaby całkowicie wyleczyć alergię. Jednak zachowując środki ostrożności i stosując maści barierowe, możesz zredukować do minimum dokuczliwe objawy uczulenia.


Article Tags:
· ·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Comments are closed.