Zestaw dla początkującego jeźdźca: odwiedzamy sklep jeździecki

Jeździectwo jeszcze do niedawna było elitarnym, mało popularnym sportem. Dzisiaj fanów jazdy na pięknych, dostojnych zwierzętach przybywa. Każdy, niezależnie od wieku i kondycji, może spróbować swoich sił i zapisać się na naukę jazdy konnej. Zanim zaczniesz swoją przygodę z nową dyscypliną, powinieneś skompletować odpowiedni strój. Co może zaoferować Ci sklep jeździecki? Sprawdź!

 

Profesjonalny sklep jeździecki: przede wszystkim kask

Najważniejszym elementem stroju każdej osoby dosiadającej konia, niezależnie od jej doświadczenia i umiejętności, jest solidne nakrycie głowy. Unikaj ozdobnych, wykonanych z włókna szklanego toczków. Swoje zadanie znacznie lepiej spełnia kask. Nowoczesne modele są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe. Wybierz model wyściełany od wewnątrz wymienną gąbką, która amortyzuje wstrząsy i wchłania pot. Wkład można wygodnie wyprać w pralce. Ponadto, ważną częścią kasku są otwory wentylacyjne poprawiające komfort jazdy, szczególnie w ciepłe dni. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach (S-L). Ich dopasowanie do głowy umożliwiają pokrętła regulacyjne.

Dobre sklepy dla sportowców uprawiających jazdę konną (na przykład sklep jeździecki Equishop) oferują wyłącznie atestowane kaski o potwierdzonej skuteczności. Obecnie obowiązująca norma dla tego typu wyrobów to VG1 01.040 2014-12.

 

Wygoda przede wszystkim

Jeśli nie jesteś pewien, czy jeździectwo stanie się Twoją pasją czy pozostanie jedynie chwilową przygodą, nie musisz inwestować w pełny, profesjonalny strój. Zadbaj o to, abyś na koniu czuł się w pełni swobodnie. Wybierz przewiewną, „oddychającą” koszulkę i miękkie spodnie z wysokim stanem. Standardowe buty sportowe mogą wyślizgiwać się ze strzemion, dlatego warto założyć sztyblety z gładką podeszwą i niewielkim obcasem.

 

 

Related Posts

zobacz wiecje live url https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/