Zmarszczki – czy tego problemu da się pozbyć?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się na naszej twarzy już w 25-30 roku życia. Zazwyczaj są to zmarszczki mimiczne, które z czasem pogłębiają się. Powstają one w wyniku licznych czynników, takich jak nieodpowiednia pielęgnacja skóry, odwodnienie, zła dieta, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu. Czy zmarszczek możemy się pozbyć? Co warto wiedzieć o współczesnych metodach ich spływania?

Co możemy zrobić sami?

Samodzielne dbanie o wygląd naszej skóry to działanie zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Musimy być świadomi, jak wiele czynników ma wpływ na naszą skórę. Przede wszystkim konieczne jest stosowanie zbilansowanej diety, w której znajdziemy wiele surowych warzyw i owoców. Posiadają one liczne witaminy, niezbędne do zdrowego wyglądu naszej skóry. Kolejnym krokiem jest nawadnianie – powinniśmy spożywać ok. 2 litrów płynów dziennie, aby uzupełnić niedobory i dostarczyć płyn do każdej komórki organizmu. Utrata wody w znacznym stopniu odbija się właśnie na skórze – jest ona przesuszona, pozbawiona elastyczności. Wybierając kosmetyki, na sklepowych półkach szukajmy tych pozbawionych konserwantów, parabenów. Najlepsze okażą się produkty zawierające jak najwięcej naturalnych wyciągów z roślin, peelingi z dodatkiem zmielonych ziaren lnu, orzechów.

Co zrobi dla nas medycyna estetyczna?

– Poza metodami, które samodzielnie możemy uskuteczniać w domu, ważne są także zabiegi medycyny estetycznej – tłumaczy dr Karolina Kuśnierz (karolinakusnierz.pl). Obecnie medycyna estetyczna faktycznie jest coraz popularniejszym sposobem na poprawę wyglądu skóry twarzy. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możliwe jest bezpieczne wypełnienie zmarszczek, czy konturowanie ust. Zabiegi takie nie wymagają specjalnego przygotowania, a ich efekty widoczne są od razu!


Article Tags:
·
Article Categories:
Zdrowie i Uroda

Recent Posts

Related Posts


Popular Posts

Comments are closed.