Laserowe odmładzanie – na czym polega jego działanie?

Laser nie wypełnia zmarszczek, nie zmniejsza napięcia mięśni twarzy, nie wymaga zakładania szwów, a efektywnie i długotrwale odmładza skórę. Jak to możliwe? Jego działanie opiera się na wywoływaniu mikrouszkodzeń, które pobudzają naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe odmładzanie twarzy.

W jaki sposób odmładza laser?

Laserowe odmładzanie twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów na zmarszczki oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Skorzystamy z niego m.in. w Klinice La Perla Spa w Sosnówce. Lasery to urządzenia, które mają wszechstronne zastosowanie dzięki dużej rozpiętości długości emitowanych fal. Do odmładzania wykorzystuje się różne technologie, m.in. pikosekundową czy frakcyjną. Laser wprowadza drobne uszkodzenia w regularnych odległościach na powierzchni skóry oraz w jej głębokich warstwach. Działanie technologii frakcyjnej polega na pochłanianiu energii laserowej przez wodę znajdującą się w tkance. Dochodzi do jej podgrzania i odparowania. Mikrouszkodzenia powstałe w skórze pobudzają fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry. Pod wpływem działania energii laserowej naruszona zostaje tylko część tkanki, nieuszkodzone fragmenty uczestniczą czynnie w procesach regeneracyjnych. Dzięki temu stymulacja kolagenu następuje szybko i sprawnie.

Czy laserowe odmładzanie jest bezpieczne?

Laserowe odmładzanie skóry wykonywane jest przez doświadczonego lekarza, co wpływa na bezpieczeństwo i skuteczność procedury. Zabieg polega na przyłożeniu głowicy urządzenia do leczonego miejsca i emisji wiązki światła w głąb skóry. Na oczy zakładane są specjalne nakładki, a skóra smarowana jest kremem znieczulającym. Dzięki temu terapia jest bezpieczna i komfortowa. Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk oraz wystąpić uczucie napięcia i suchości skóry. Stan taki utrzymuje się od 2 do 3 dni i nie przeszkadza w powrocie do codziennych obowiązków. Po kilku dniach naskórek może się delikatnie łuszczyć, po czym stopniowo zaczynają pojawiać się efekty przebudowy kolagenu. Ważnym aspektem bezpieczeństwa laseroterapii jest przestrzeganie zaleceń lekarskich. Szczególnie istotna jest ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym, która polega na unikaniu ekspozycji skóry na słońce oraz stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV, najlepiej o wartości SPF 50+.

Jak długo utrzymują się efekty laserowego odmładzania?

Seria zabiegów laserowych prowadzi do głębokiego liftingu, wyregulowania owalu twarzy i zwiększenia napięcia skóry. Laser frakcyjny skutecznie spłyca zmarszczki, wygładza skórę, redukuje przebarwienia, a także zmniejsza widoczność blizn. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy wykonać zalecaną przez lekarza serię laseroterapii. Pełne rezultaty pojawiają się około 4–5 tygodni po wykonaniu ostatniego zabiegu z serii i utrzymują się przez wiele miesięcy. Specjaliści zalecają powtarzanie laserowego odmładzania twarzy 1–2 razy w roku. Dla wzmocnienia i przedłużenia efektów można połączyć laseroterapię z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. mezoterapią osoczem bogatopłytkowym (tzw. wampirzy lifting), która znacznie przyspiesza procesy regeneracyjne.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach laserowych? Odwiedź Find Beauty Expert.

Related Posts

zobacz https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/ ilab.pl